Bezpieczna Szkoła

 

 

Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem w przedszkolu

 

19 września 2018 roku do przedszkola z wizytą przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Włoszczowy wraz                           z przyjacielem dzieci  „Koziołkiem Matołkiem”.

Pan policjant spotkał się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych: Bąbelki, Słoneczka, Ufoludki i oddziałem przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bubowie. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Po części teoretycznej odbyło się spotkanie                                            z ,,Koziołkiem”, który praktycznie uczył dzieci przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaskowe medale, dzięki którym będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek oraz zrobili sobie zdjęcie.

Dzieci podziękowały za dobre rady, zaśpiewały piosenkę.

Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda.

 

 

   
   
   
Powrót