bullet Prezentacja multimedialna - Formy wypowiedzi

 

 

bullet

Ogłaszamy konkurs na najlepszy blog

Wszystkich uczniów szkół uczestniczących w trzeciej edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy" zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy blog pt. "Nie myślimy tylko o sobie - moja szkoła dla sąsiadów".

Nagrodą główną w konkursie jest laptop. Autorzy trzech wyróżnionych blogów otrzymają oprogramowanie komputerowe. Najlepsze prace oraz sylwetki ich autorów będą publikowane na łamach dzienników regionalnych. Ponadto autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac będą mogli odbyć mini-staż w redakcjach dzienników regionalnych.

Do udziału w konkursie na blog można się zgłosić od środy 4 grudnia, wypełniając na stronie internetowej Programu formularz rejestracyjny. Rejestracja uczestników potrwa do 23 grudnia br.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz Regulamin znajdują się na stronie: www.szkolabezprzemocy.pl (zakładka Trzecia edycja Programu).

 

 

bulletOGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY MIKROPROFESOR

Etap I:

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych tj. liceów, techników, szkół policealnych, zasadniczych szkół zawodowych, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu. Rejestracji dokonujemy poprzez wejście na stronę konkursu i wypełnienie formularza. Rejestracji dokonujemy w dowolnym czasie. Organizatorzy nie potwierdzają mailem faktu zarejestrowania uczestnika. UWAGA. Uczestnik może zarejestrować się tylko raz, w przypadku stwierdzenia naruszenia tego warunku (posiadania przez uczestnika multikont), uczestnik zostanie zdyskwalifikowany.

W pierwszym etapie konkursu zarejestrowany uczestnik wciela się w rolę menedżera sportowego i wykonuje zadania w trzech kategoriach:

Zadanie Nazwa Opis Realizacja
1 Historia Olimpiad

Na ekranie będą się pojawiały ilustracje związane z wybraną nowożytną olimpiadą lub charakterystyczne dla czasu, kiedy dana olimpiada miała miejsce, pierwsze zdjęcie pojawi się w poniedziałek, drugie we wtorek a trzecie w środę, zadaniem uczestnika jest wskazanie o którą olimpiadę chodzi. Jeśli uczestnik odpowie prawidłowo już w poniedziałek - otrzyma 5 pkt., jeśli odpowie prawidłowo we wtorek - otrzyma 3 pkt. jeśli prawidłowa odpowiedź padnie w środę, czwartek lub piątek - uczestnik otrzyma 1 pkt. Oczywiście odpowiadać można tylko raz.

Raz w tygodniu
2 Sport w Polsce

Codziennie po wejściu do kategorii "Sport w Polsce", uczestnik zobaczy na ekranie pytanie i 4 odpowiedzi. Zadaniem uczestnika jest wskazanie odpowiedzi prawidłowej, za co otrzyma 1 pkt. Maksymalny czas odpowiedzi wynosi 1min 30 sek. Uczestnik może odpowiadać w dowolnej porze, nie częściej jednak niż raz na dobę.

Raz dziennie
3 Rozgrywki ligowe

Na ekranie zostaną przedstawione wybrane pary zespołów sportowych, które w danym tygodniu spotykają się na boisku, parkiecie czy na lodowisku. Celem tego zadania jest sprawdzenie znajomości współczesnego sportu przez uczestnika. Powinien on wskazać czy dany mecz zakończy się zwycięstwem jednej z drużyn czy może będzie remis. Za prawidłowe wskazanie wyniku każdej z par, uczestnik otrzyma 1 punkt (czyli maksymalnie 3 pkt. w tygodniu). (UWAGA! pary będą reprezentowały różne drużynowe dyscypliny sportowe).

Raz w tygodniu

Lista wyników, na której uczestnik może porównać swoje osiągnięcia z innymi, będzie aktualizowana na bieżąco.

Termin trwania pierwszego etapu:
od 5 stycznia 2009 - 27 lutego 2009

 

bullet

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych -

więcej na stronie: www.lo4.szczecin.pl

 

     

Powrót

 Ostatnia aktualizacja: