„Zaczarowany świat bajek”

Chcesz przygody wciąż przeżywać?

Musisz w bibliotece bywać!

Tam książeczek jest bez liku

Czytaj ! Młody CZYTELNIKU!

   Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość,
 a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

   Nic więc dziwnego, że ślubowanie czytelników  klasy I Szkoły Podstawowej
w Bukowie, które na stałe wpisało się do kalendarza  imprez szkolnych,
 to  zawsze wyjątkowa uroczystość.

     I tak od  samego rana 28 lutego 2019 roku  na odświętnie ubranych pierwszaków czekało mnóstwo niespodzianek. Wszystko zaczęło się od pogadanki w bibliotece szkolnej, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, podczas której zza półek wyskakiwały postacie z bajek. Każdy uczeń otrzymał  także emblemat, „słoneczko czytelnika”, który okazał się biletem na wycieczkę do świata książek.

 Mowa tu oczywiście o naszej nowoczesnej  Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie, gdzie na najmłodszych czytelników czekało  mnóstwo atrakcji i uroczystość pasowania na czytelnika.

   Na wstępie dzieci zapoznały się z ofertą biblioteki i mogły zwiedzić to fantastyczne miejsce. Następnie obejrzały przedstawienie „Zaczarowany świat bajek” przygotowane przez uczniów należących do „Gangu czytelników”. Aż wreszcie nadszedł czas pasowania na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania
z biblioteki, zarówno  szkolnej jak i publicznej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Biblioteka to miejsce, które uczy i wychowuje,  ale także bawi, o czy mogli się przekonać uczniowie z Bukowy uczestniczący w ciekawych  grach i zabawach.

      Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie  są zawsze mile widziani.

Dziękujemy  pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie.

za miłe przyjęcie i świetną zabawę.

 

Powrót