SZLACHETNA PACZKA 2020

SPRAWOZDANIE Z AKCJI SZLACHETNA PACZKA
W NASZEJ SZKOLE

Jest na świecie jeden zawód

Jedno, jedyne powołanie- być dobrym dla drugiego człowieka.

Maria Dąbrowska

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu pragną podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do organizowanej przez nas po raz osiemnasty akcji „Szlachetna Paczka”.
W tym roku pomogliśmy pani Wiktorii ( lat 25) samotnie wychowującej
13-miesięczną c
órkę Anię. Mieszka w domu, w którym wynajmuje jeden pokój. Wcześniej mieszkała w domu samotnej matki. Jest wolontariuszką w schronisku dla psów, jednak nie otrzymuje za to żadnego wynagrodzenia. W ramach podziękowania za pomoc w schronisku właścicielka opłaca żłobek jej córeczce. Często kupuje także żywność i pampersy dla dziecka. Pomimo młodego wieku kobieta jest bardzo doświadczona przez życie. Źródłem utrzymania tej rodziny jest jedynie świadczenie 500+ na dziecko. Dochód na jednego członka rodziny po odliczeniu opłat wynosi 75 zł na miesiąc.

Pani Wiktoria żyje i mieszka bardzo skromnie. Jedyne o co poprosiła: to podstawowa żywność, środki czystości, mleko i zupy dla dziecka.

Martwiłyśmy się czy uda nam się wesprzeć wybraną rodzinę i przygotować „Szlachetną Paczkę”, bo przecież obecny czas jest bardzo trudny dla wielu z nas. Obawy okazały się zupełnie niepotrzebne, ponieważ skrzynka , która była ustawiona przy głównym wejściu do szkoły zapełniała się czasami kilka razy dziennie przeróżnymi produktami.

Dzięki Wam udało nam się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy, a nawet wiele, wiele więcej. Oprócz podstawowych produktów
w paczce znalazły się ubrania zarówno dla dziecka jak i dla mamy, piękne zabawki, krzesełko do karmienia, pościel i słodycze.

W imieniu tej rodziny składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Biorąc udział w tym projekcie, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz także już po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie.

A to informacja od wolontariuszki, która była opiekunem wybranej przez naszą szkołę rodziny i dostarczyła jej prezenty:

 Gdy zawieźliśmy paczki, rodzina BARDZO się ucieszyła i prosiła aby bardzo podziękować za pomoc bo była im bardzo potrzebna. Teraz pani Weronika ma pewność, ze niczego im nie zabraknie już na długi czas. Była bardzo wzruszona tymi prezentami. Nie spodziewała się aż tylu paczek i TAKICH prezentów. Krzesełko bardzo ułatwi jej funkcjonowanie, a wszystko co otrzymała napełniło ją nadzieją na lepszą przyszłość.

 

Dziękujemy za okazane serce!!! Nasza pomoc sprawiła,
że w wybranym przez Nas domu zagościły radość, nadzieja
i przekonanie, że Nikt nie jest na tym Świecie sam.

Aneta Banaś i Dorota Wijas
Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

 

 
 
 

 


Powrót