W SZKOLE W BUKOWIE

 

 

„Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest

nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 Jan Paweł II

 

 

 

Już po raz kolejny społeczność Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II  w Bukowej włączyła  się w ogólnopolską akcję pod nazwą „Szlachetna Paczka

 W ciągu tygodnia  zgromadziliśmy  wszystkie potrzebne produkty
 i wiele, wiele innych. Udowodniliśmy kolejny raz, że  mamy otwarte serca. Wiemy także, że miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

 Była to prawdziwa lekcja z pomagania oraz  integracji uczniów, nauczycieli
 i rodziców.

 

 

 
 

Drogi Darczyńco,


Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.


 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

"Brak nam słów aby opisać radość i wdzięczność" - to słowa rodziny po zobaczeniu ilości prezentów. Rodzina nie mogła uwierzyć, że wszystkie paczki są dla nich. Igorem był zachwycony robotem, Ola cały czas pytała czy ciuszki są dla niej. Rodzice byli zachwyceni ilością żywności, która będzie pewnie na pewno bardzo bardzo przydatna.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Było mi bardzo miło współpracować  z koordynatorami i  całą szkołą, mam ogromne szczęście że moja rodzina trafiła właśnie na takiego darczyńcę, ta współpraca sprawiła mi ogromną radość. Chciałabym bardzo podziękować Pani Anecie  Banaś i Dorocie Wijas, jak i całej szkole za współpracę, było to wspaniałe przeżycie
 i mam nadzieję, że w kolejnych edycjach będziemy mieli okazję ją kontynuować.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Dzień ten długo pozostanie w naszej pamięci dziękujemy z całego serca, że w tych trudnych chwilach nie jesteśmy sami, że jest tam ktoś kto o nas myśli i chce nam bezinteresownie pomóc.

 

 

 

 

Drogi Darczyńco,

Trudno jest wyrazić słowami całe dobro, które się wydarzyło. Mogę jedynie powiedzieć, że widziałem prawdziwą Gwiazdę Betlejemską. Widziałem nie jedną, ale wiele gwiazd. Widziałem je w oczach ludzi, którzy otrzymali SZLACHETNĄ PACZKĘ. Mam ten obraz pod powiekami, kiedy przymykam oczy czy próbuje zasnąć. Widzę oczy, iskrzące, często mieniące się barwami łez. Bardzo mocne światło.

Niedawno podszedł do mnie mężczyzna, ok. 65 lat, ubrany ubogo. Najpierw widziałem jego oczy. Potem stary, zakurzony płaszcz. Było akurat zimno. Zaczął: jeszcze nikt w życiu nie dał mi nic za darmo. Reszta to ogień w oczach i nie pamiętam. SZLACHETNA PACZKA to wielki trud. Rozświetlony jednak gwieździstym niebem nadziei.

Dziękuję, to również dzięki Tobie.
Ks. Jacek WIOSNA Stryczek.


A OTO INFORMACJE ZWROTNE DOTYCZĄCE PREZENTU, JAKI PRZYGOTOWALIŚCIE PAŃSTWO DLA RODZINY:

1) Jak się Państwu podoba PACZKA?
Paczki wywarły na nas ogromnie miłe zaskoczenie. Jestem pod takim dużym wrażeniem, że na razie zabrakło mi słów, żeby wyrazić radość. Jest to ogromna chwila radości.

2) Co chcielibyście Państwo powiedzieć rodzinie, która przygotowywała dla Was PACZKĘ?
Ubrania przekroczyły nasze oczekiwanie sprawiły b.dużo radości dzieciom. A ja jestem zadowolona ze wszystkiego. Dzieci cieszą się ze słodyczy.

3) Relacja wolontariusza.
Pani nie umiała powstrzymać łez wzruszenia. Była bardzo zadowolona z rzeczy, które otrzymała. Syn powiedział, że rzeczy, które dostał - sportowe buty, bluza przerosły jego oczekiwanie. Rodzina była po prostu mile zaskoczona ilością produktów, które dostali, a także zszokowało ich, że wszystkie są "trafione"(tak to określili) dokładnie w to co chcieli: kołdra, poduszka, sportowe buty, ubrania, podręczniki do egzaminu gimnazjalnego.
W imieniu swoim i wszystkich wolontariuszy parafii św. Wojciecha życzę dużo radości na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Niech Nowo Narodzone Dzieciątko Jezus obdarza błogosławieństwem każdego dnia w Nowym Roku!
Pozdrawiam serdecznie i... do zobaczenia za rok! :)Pozdrawiamy serdecznie,

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: