Piknik rodzinny

7 czerwca 2019 r. na placu przedszkolnym w Bukowie odbył się już po raz trzeci „Piknik rodzinny”, zorganizowany przez rodziców i nauczycieli wszystkich grup przedszkolnych i klasy 0 ze szkoły. Piknik był prezentem dla dzieci od rodziców i uroczystym świętowaniem  Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka.

Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie Pani Agata Kapelusz - Derejska. Przywitała gości, którzy przybyli na zaproszenie dzieci, rodziców i wychowawców i złożyła najlepsze życzenia dzieciom, mamom i tatusiom.

Następnie dzieci z przedszkola i zerówki szkolnej zaprezentowały piosenki i prezenty przygotowane specjalnie dla rodziców z okazji ich święta. Występy  najmłodszych zostały nagrodzone gromkimi brawami, cukierkami oraz życzeniami.

Po występie dzieci,  na taras przedszkola wjechały ogromne torty.  Wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Dobrze znana dzieciom i rodzicom grupa animacyjna „AniMa” z Chęcin porwała ich do wspólnej zabawy. Animatorzy  zachęcali rodziców do wspólnego tańca oraz pokazali artystyczne umiejętności malując buźki naszym najmłodszym. Grupa przywiozła ze sobą dmuchane place zabaw, więc uciechom dzieci nie było końca. Jak co roku dzieci otrzymały również bociany- przytulanki od Pana Dariusza Frączka. Uczestnicy wielu zawodów przeprowadzanych przez animatorów podczas trwania pikniku otrzymywali wspaniałe nagrody. Na najmłodszych czekał też popcorn, który zapewniła grupa AniMa. Zadaniem rodziców było odnalezienie się na wcześniej namalowanych przez dzieci portretach co wśród wielu innych dziecięcych prac nie było takie łatwe.

Wszystko, co działo się na pikniku zawdzięczamy finansowej i rzeczowej pomocy wielu osób i instytucji.

W pierwszej kolejności dziękujemy Panu Wójtowi Ireneuszowi Gliścińskiemu, naszym Radnym: Pani Anecie Jończyk, Panu Tomaszowi Tatarowi, Panu Bogdanowi Bukowskiemu, Panu Leopoldowi Kwapiszowi, Panu Grzegorzowi Wijasowi, Państwu Ewie i Dariuszowi Frączek, Pani Halinie Stroińskiej, Pani Emilii Goszczyńskiej, Państwu Annie i Michałowi Łukasikom, Panu Karolowi Skrzypczykowi, Panu Andrzejowi Wódkowskiemu, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Skrętka, Panu Tomaszowi Sosnowskiemu, Panu Rafałowi Jasiowskiemu, Panu Wiesławowi Sępień, Pani Cecylii Kosowskiej, Panu Robertowi Gucy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczynie, Komendzie Powiatowej  Straży Pożarnej we Włoszczowie, Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Defro ze Strawczyna.

Podczas gdy dzieci świetnie bawiły się na placu, rodzice mogli spokojnie posiedzieć pod namiotami, których użyczyło  Koło Gospodyń Wiejskich ze Skorkowa i Koło Gospodyń Wiejskich z Występ. Na stołach pojawiło się wiele pyszności m.in. ciasta,  owoce, napoje oraz kiełbasa z grilla, którą smakowicie przygotowywali nieocenieni tatusiowie.

Pokaz pierwszej pomocy  przygotowany przez Powiatową Straż Pożarną z Włoszczowy był kolejną niesamowitą przygodą i lekcją dla przedszkolaków i dorosłych. Każdy chciał też przymierzyć hełm, wsiąść do wozu i choć na chwilę poczuć się strażakiem. Włoszczowskiej jednostce towarzyszyli również koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mieczyna. Niezawodna również okazała się policja, która pokazała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a dorosłym, dzięki specjalnym alko-goglom, jak zachowują się po spożyciu alkoholu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót