Piknik rodzinny

 

W dniu 8 czerwca 2018 roku na placu przeszkolonym w Bukowie odbył się po raz kolejny „Piknik rodzinny” zorganizowany przez rodziców i wychowawców grup: Alicję Krzyżyk, Joannę Bebel,  Renatę Nieckarz oraz Małgorzatę Wilk. Piknik był prezentem dla dzieci i rodziców    z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca.

Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie Pani Agata Kapelusz - Derejska. Przywitała ona również gości, którzy przybyli na zaproszenie dzieci, rodziców i wychowawców.

Później dzieci z przedszkola i zerówki szkolnej zaprezentowały piosenki przygotowane specjalnie dla rodziców. Ich śpiew był tak piękny, że został nagrodzony torbą cukierków oraz życzeniami od Pana Wójta Ireneusza Gliścińskiego.

Po pięknym występie dzieci i życzeniach dla rodziców na scenę wjechał ogromny tort współfinansowany przez Pana Tomasza Sosnowskiego. Dzieci otrzymały również paczki ze słodyczami ufundowanymi przez rodziców oraz panów Karola Skrzypczyka i Grzegorza Gołde. Drobne upominki do paczek dołożyli Pan Dariusz Frączek - radny gminy Krasocin, firmy: Defro, Kolporter i ZPUE oraz Świętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania we Włoszczowie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Dobrze znana dzieciom i rodzicom grupa animacyjna „AniMa” z Chęcin porwała ich do wspólnych harcy. Animatorzy pokazywali dzieciakom jak puszczać ogromne bańki, zachęcali rodziców do wspólnego tańca oraz pokazali artystyczne umiejętności malując buźki naszym najmłodszym. Grupa przywiozła ze sobą dmuchany plac zabaw, więc uciechom dzieci nie było końca. Wszystko to dzięki finansowej  pomocy naszych radnych – Pani Agaty Mietelskiej, Pana Dariusza Mietelskiego, Pana Dariusza Frączka, Pana Bogdana Bukowskiego oraz Pana Grzegorza Wijasa.

Podczas gdy dzieci świetnie bawiły się na placu, rodzice mogli spokojnie posiedzieć pod namiotami, których użyczyło skorkowskie Koło Gospodyń Wiejskich. Na stołach pojawiło się wiele pyszności m.in. ciasta pieczone przez rodziców oraz pani z Koła Gospodyń Wiejskich ze Skorkowa, słodkie pączki i chleb od piekarni z Krasocina, owoce, napoje oraz kiełbasa z grilla dzięki uprzejmości firmy POLSTAN oraz sklepów Delikatesy Centrum i Carrefoure.

Pokaz strażackich umiejętności przygotowany przez Powiatową Straż Pożarną z Włoszczowy był kolejną niesamowitą przygodą i lekcją dla przedszkolaków. Każdy chciał przymierzyć hełm, wsiąść do wozu i choć na chwilę poczuć się strażakiem. Włoszczowskiej jednostce towarzyszyli również koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krasocina.  Niezawodna również okazała się policja. Mł. asp. Zbigniew Lichosik oraz asp. sztab. Jacek Łapot pokazali dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a dorosłym, dzięki specjalnym alko-goglom, jak zachowują się po spożyciu alkoholu. Podczas całej imprezy towarzyszyli uczestnikom chłopaki „DD Flash” oraz „Janus foto wideo”, którzy upamiętnili to wspaniałe popołudnie na pięknych fotografiach, które będzie można zobaczyć na profilach facebookowych.

 

 

 

 

   

   

   

   

   
 

Piknik rodzinny pierwszaków z Bukowy

 

Miesiące maj i czerwiec to czas, kiedy przypadają piękne rodzinne święta: Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Z tej okazji,        w piątek 1 czerwca uczniowie I klasy Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie wraz z rodzicami spotkali się na pikniku rodzinnym, na specjalnie przygotowanym placu przy budynku remizy w Skorkowie. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny dla swoich opiekunów i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice, jak zwykle stanęli na wysokości zadania i również przygotowali dla swoich pociech wspaniałą imprezę, na której mogli piec kiełbaski, sprawdzić się w grach i rywalizacjach ruchowych, tańcu przy muzyce, a także odpocząć przy grze           w piłkarzyki. Za udział w rozgrywkach, w które włączyły się również mamy, (wywołując tym samym ogromną radość dzieci) wszystkie pociechy otrzymały prezenty w postaci książek, długopisów oraz słodyczy ufundowane przez radnych Gminy Krasocin p. Grzegorza Wijasa i p. Dariusza Frączka. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w zorganizowanie pikniku serdecznie gratulujemy pomysłu i bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót