Zdrowo i kolorowo w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie

 

Wszystkie grupy przedszkolne 10 X 2017 r. uczestniczyły w akcji "Zdrowo  i kolorowo",  która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez spożywanie owoców i warzyw oraz ruchu. Tego dnia wszyscy ubrali się w kolorze dowolnego   warzywa lub owocu, a na glowie mieli opaskę z owocem lub warzywem.

Przedszkolaki z grupy II i III wspólnie po śniadaniu rozpoczęli  zabawę przy piosence, następnie dzieci miały za zadanie odgadnąć zagadki związane     z owocami i warzywami. Kolejnym punktem było zapoznanie z wyglądem i zapachem warzyw, które następnie zostały ukryte w koszyku.  Zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie  ich za pomocą dotyku i zapachu. Chętni brali udział w zabawie integracyjnej ,,Cebulka , cebulka ''  i innych ruchowych. Podsumowaniem wydarzenia było wspólne przygotowanie sałatki owocowej i jej spożywanie.

 Przedszkolaki z grupy I najpierw rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach, po czym przystapili do wykonywania pracy plastycznej - wydzieranka z papieru kolorowego ulubionego warzywa lub owocu, co okazało się nie takie łatwe. Ale po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i małe co nieco-wspólnie zrobiony sok. Napój bogaty w witaminy smakował doskonale o czym świadczyły dokładki. Nie zabrakło również zabaw ruchowych przy piosenkach  oczywiście  warzywno-owocowych.

 

 

 

Powitanie Jesieni 2017

29 września 2017 roku odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste powitanie Pani Jesieni. Nowa pora roku przyniosła nam bardzo słoneczny i ciepły dzień. Celem uroczystości było integrowanie się dzieci (3 grupy przedszkolne i 1 grupa z zerówki szkolnej) i wspólna wspaniała zabawa na świeżym powietrzu. Zaraz po śniadaniu dzieci pozakładały na głowy jesienne rekwizyty, które wcześniej wykonały z wychowawcami. Wiersze, piosenki i  tańce, które słychać było na tarasie przedszkola wprowadziły wszystkich   w jesienny nastrój.          W skocznych rytmach przedszkolaki pomaszerowały po całym placu przedszkolnym              w bardzo długim  korowodzie, wszystkim wokół przypominając, że już mamy jesień. Nie mogło zabraknąć prawdziwego ogniska. Dziękujemy panu Grzegorzowi Spurkowi, który nie odmówił nam drewna.             Dla chętnych odbyły się  konkursy sprawnościowe  : spacer z kasztanem na łyżce, rzuty kasztanem do wiaderka, biegi. Dużą atrakcją dla wszystkich był wspólny poczęstunek – kiełbaski, upieczone ziemniaki. Gorąco przyjęta nowa pora roku na pewno nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

 

 

Dzień rodziny 2017 w przedszkolu

 

 

Wielkanoc 2017 u maluszków

 

 

Wielkanoc 2017 u starszaków

 

 

Teatrzyk w przedszkolu

 

 

Przedszkolaki powitały wiosnę 2017

 

 

Dzień Kobiet 2017 w przedszkolu

 

 

Wielkanoc 2017 w "0"

 

 

Choinka 2017 w przedszkolu

 

"0" w Dniu Babci i Dziadka 2017

 

   

 

"0" z wizytą w bibliotece

 

 

Mikołaj 2017 w "0"

 

 

Andrzejki 2017 w "0"

 

 

 

 

Smakowite myszki w wykonaniu "0"

 

   

 

Szlachetna Paczka

 

 

Mikołajki 2016

 

 

Dzień Górnika 2016

 

 

Dzień Pluszowego Misia 2016

 

 

Pasowanie na starszaka 2016

 

 

Wycieczka do Lisowa

 

 

Powitanie jesieni 2016

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 

 

Klasa "0" w Dniu Mamy i Taty

 

 

Wycieczka "0" do Chałupek i "Leśnego Zacisza"

 

 

Wielkanoc "0"

 

 

Wielkanoc u maluchów

 

 

Wielkanoc u starszaków

 

 

Konkurs na kartkę świąteczną

 

 

Pierwszy dzień wiosny

 

 

Spotkanie z intendentką

 

 

Dzień Babci i Dziadziusia

 

 

Choinka w przedszkolu

 

 

Klasa "0" w pracowni krawieckiej

W dniu 2.03.2016 r. klasa "0" odwiedziła pracownię krawiecką, znajdującą się na osiedlu w Bukowie. Pani Grażynka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała używane przybory i materiały. Odbył się również pokaz szycie na różnych maszynach (na overlocku, na stebnówce). Pani krawcowa omówiła poszczególne etapy szycia - od pobrania miary do końcowej przymiarki. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i przyglądały się pracy pani krawcowej. W prezencie dostały kolorowe naszywki i skrawki różnorodnych tkanin, które wykorzystały na zajęciach plastycznych. Na koniec dzieci podziękowały pani Grażynce za zapoznanie ich z pracą krawcowej i wręczyły jej laurkę.

 

 

 

Mikołajki 2015

Długo oczekiwany gość odwiedził przedszkole  4-go grudnia. Dzieci w dowód wdzięczności za prezenty zaśpiewały Mikołajowi piosenki    i powiedziały wierszyk.

 

 

Dzień Górnika

Z okazji Barbórki przedszkolaków odwiedził Pan Dariusz Mietelski, który opowiadał o trudnej pracy górników i odpowiadał na pytania dzieci.

 

 

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki i razem z zerówką szkolną bawiły się wesoło.  Były piosenki, wiersze, konkursy i malowanki.

 

 

 

Jesteśmy bezpieczni

Tak prezentują się przedszkolaki w kamizelkach ufundowanych przez dyrekcję Lhoist Bukowa.

 

Powitanie Pani Jesień

23 września wszystkie przedszkolaki oraz zerówka szkolna przywitały Panią Jesień. W barwnym korowodzie przemaszerowały wokół placu przedszkolnego, zaśpiewały piosenki o jesieni. Dzieci brały także udział w wesołych zabawach i zawodach, a potem wspólnie przygotowały i zjadły przepyszną sałatkę z owoców przyniesionych do przedszkola.
 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

 

Wycieczka przedszkolaków

 

 

 

Dzień Matki

26 maja przedszkolaki obchodziły Dzień Mamy na Borowcu. 
Mimo złej pogody zabawa była wyśmienita i wszyscy wrócili do domu zadowoleni i zdrowi.

 

 

 

 

Dzień francuski w przedszkolu

BIENVENUE LA FRANCE!

        W związku z realizacją w przedszkolu treści programowych „Polska i Unia Europejska”  - w oddziale przedszkolnym  w Bukowie  nadeszła kolej na spotkanie z Francją.

W piątek  odbył się w naszym przedszkolu "Dzień francuski". Wszystkie dzieciaki pojechały muzycznym pociągiem do Francji. Podczas tej dalekiej podróży przedszkolaki poznały kulturę, tradycję i zabytki tego kraju. Dowiedziały się jakie miasto jest jego  stolicą  i jaki kolor ma  flaga narodowa . Przypomniały  sobie bajki Perraulta: „Kot w butach”, „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna” .

     Zapoznały się z kuchnią francuską i jej tradycyjnymi potrawami, którymi są: ślimaki, żabie udka, owoce morza, musztarda i różnego rodzaju sery. Chętnie zabrały się  do pracy, pod okiem zaproszonego gościa,, francuskiego kucharza”. Piekły croissanty i parówki w cieście francuskim . Nie zabrakło również degustacji prawdziwych francuskich serów pleśniowych (brie, roquefort, camembert ), które smakowały niemalże każdemu przedszkolakowi . Jakoś maluchy  nie miały ochoty,  sprawdzić  jak smakują  żabie udka i ślimaki – może innym razem…

Konstruowaliśmy także Wieżę Eiffla z klocków, co było nie lada wyzwaniem. Nasza wieża składała się aż z 13 pięter i była naprawdę wysoka!  Kolejną atrakcją tego dnia było wykonanie pracy plastycznej ,, Wieża Eiffla            w nocy”. Dzieciaki miały także  okazję zabawić się w projektantów mody. Każdy mógł odnaleźć coś dla siebie: były stroje na co dzień i na eleganckie wyjścia, zestawy pospolite  i ekstrawaganckie. Wszystkie prezentowały się znakomicie. Był czas na piosenkę i taniec francuski.

Ten  dzień zakończył się francuskim obiadem – tylko palce lizać.

Apetyty dopisywały!

Zresztą nie traćmy słów, wystarczy popatrzeć na zdjęcia.                      

 

 

Wielkanocny Zajączek w "zerówce"

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. 
Wszystko rozkwita w słońce blasku. 
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody. 
W zielone każdy z wiosną gra. 
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.

Tymi słowami dnia 30 marca 2015 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bukowie rozpoczęło się spotkanie wielkanocne. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice oraz Pani Dyrektor Agata Kapelusz - Derejska. To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Nic więc dziwnego, że dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane. Zaprezentowały świąteczno-wiosenny program artystyczny pt. „Wielkanoc". Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Wesołe wiersze i piosenki ubarwione kolorową dekoracją sali , wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Wielkanocny występ podobał się publiczności i mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania wychowawczyni złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po czym Wielkanocny Zajączek obdarował dzieci słodkim  upominkiem.

 

 

 

Spotkanie wielkanocne u maluchów

 

 

Spotkanie wielkanocne u starszaków

 

   

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

Dzień Kobiet u maluchów

Karnawałowy bal w przedszkolu w Bukowie

 

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bukowie w dniu 29 stycznia br. bawiły się na balu karnawałowym. Jak co roku ten bal wywołał u najmłodszych wiele emocji. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Czas przygotowań do balu minął jednak bardzo szybko. Rodzice szykowali stroje, a nauczycielki w przedszkolu wspólnie z dziećmi wykonały dekorację sali, która została zamieniona na salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób oraz balonów. To był bal nad bale, w krainie baśni i bajek. Pomysłowości rodzicom nie zabrakło. Każdy przedszkolak był inaczej ubrany. Rozpoznać dzieci było wyjątkowo trudno. U dziewczynek dominował strój wróżek i księżniczek, zaś tradycyjnie najpopularniejszym strojem dla chłopców był strój Batmana, Spider-Mana, królewicza. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszystkie bajkowe postacie z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Tańcom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.

Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek. Uczestnicy balu chętnie pozowali także do zdjęć. Miła i radosna atmosfera towarzyszyła dzieciom i gościom przez cały czas. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z twarzy zebranych ani na chwilę.

 

 

   

Warsztaty kulinarne dla dzieci


Obserwując zapał towarzyszący dzieciom w czasie „ prac kuchennych” postanowiłam zorganizować warsztaty kulinarne dla przedszkolaków.
Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie połączonej z elementami terapii sensorycznej                     w prosty i przyjemny sposób można wspierać dziecko w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego go świata.
Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw.
Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci nabywają umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir- vivre  przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

 

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie starszej

 

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

 

 

 

 

Spotkanie wigilijne u Maluchów

 

 

 

 

 

Konkurs na najpiękniejsze warzywno-owocowe zwierzątko

I miejsce Amelka Wijas

II miejsce Patrycja Kozieł

III miejsce Maja Mietelska

Mikołajki 2014 u przedszkolaków

 

 

Dzień Górnika

w zerówce

 

 

 

w przedszkolu

 

   

Andrzejki w zerówce

 

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wspólna zabawa, tańce, pląsy, wiersze i konkursy dały dzieciom dużo radości. Przyniesione do Przedszkola pluszaki zaprzyjaźniły się z naszymi i cicho pomrukiwały. Potem razem ze swoimi opiekunami wróciły do domów.

 

   

 

 

IMPREZA INTEGRACYJNA – „BAL OWOCÓW I WARZYW”

W dniu 17. 09. 2014r. w Przedszkolu Samorządowym w Bukowej odbył się „Bal owoców i warzyw”. Impreza integracyjna zorganizowana została w ramach projektu „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności ruchowej”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane za owoce i warzywa. Kolorowy korowód przeszedł ulicami osiedla, promując zdrową żywność wśród napotkanych osób. Na placu przedszkolnym dzieci przedstawiały się, pogrupowane według rodzajów owoców lub warzyw, pozowały do zdjęć, śpiewały piosenki. Z wielkim zaangażowaniem malowały warzywa i owoce farbami i kredą na dużych kartonach. Zorganizowano również wiele ciekawych zabaw ruchowych, w których wykorzystano naturalne okazy warzyw i owoców. Na koniec imprezy nastąpiła degustacja przyniesionych przez dzieci owoców i warzyw. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

 

 

Piknik rodzinny na "Ranczu u Adama"

 

W dniu 24 maja 2014r  na „Ranczu u Adama” na Borowcu przy pięknej pogodzie odbył się wyjazdowy  piknik rodzinny .                   

Celem pikniku była  integracja społeczności przedszkolnej dzieci oraz ich rodziców, jak również innych członków rodzin (babcie, rodzeństwo). Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Przedszkolaki przygotowały część artystyczną  z okazji Dnia Matki  i  Ojca: recytowano wiersze oraz śpiewano piosenki . Na koniec występu dzieci odśpiewały swoim rodzicom „Sto lat”.

 Dzieci i rodzice brali udział w konkurencjach takich jak ; rzut do kosza, skoki na piłkach kangurkach, chodzenie na szczudłach, strzały do bramki, bieg z przeszkodami, wędrujące hula – hop.
Podczas pikniku dla uczestników przygotowano grilla  i napoje. Spotkaniu towarzyszyła muzyka  oraz wspólne tańce integracyjne.

Była to świetna zabawa, nikt się nie nudził, o czym świadczyły roześmiane buzie dzieci i rodziców.

 

 
 
 
 

 

 

Przedszkolaki w Bukowie świętowały Dzień Matki

 

            Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Z tej okazji w dniu 23 maja w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek, inscenizacji ruchowych i tańców, a wszystko to dla mam, które z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech. Owacją zakończył się taniec w wykonaniu najmłodszych oraz odśpiewanie piosenki „Dla Ciebie kwiaty”.  Miłym akcentem były również kolorowe upominki w formie laurek oraz serdeczne życzenia przekazane mamom przez dzieci. Na zakończenie imprezy przygotowano słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Świętowanie, które trwało do wczesnych godzin wieczornych, na długo zapisze się w pamięci zarówno dzieci, jak i ich mam.

 

 

 

Zabawa choinkowa

 

   

 

 

 

Mikołajki 2013

 

 

 

WYJAZDOWE MIKOŁAJKI 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót